Michigan House Of Representatives

1st District
1st District Brian Banks D-Detroit
Brian Banks
D-Detroit
2nd District
2nd District Alberta Tinsley-Talabi D-Detroit
Alberta Tinsley-Talabi
D-Detroit
3rd District
3rd District John Olumba D-Detroit
John Olumba
D-Detroit
4th District
4th District Rose Mary Robinson D-Detroit
Rose Mary
Robinson D-Detroit
5th District
5th District Fred Durhal D-Detroit
Fred Durhal
D-Detroit
6th District
6th District Rashida Tlaib D-Detroit
Rashida Tlaib
D-Detroit
7th District
7th District Thomas Stallworth D-Detroit
Thomas Stallworth
D-Detroit
8th District
8th District David Nathan D-Detroit
David Nathan
D-Detroit
9th District
9th District Harvey Santana D-Detroit
Harvey Santana
D-Detroit
10th District
10th District Phil Cavanagh D-Redford Twp.
Phil Cavanagh
D-Redford Twp.
11th District
11th District David Knezek D-Dearborn Heights
David Knezek
D-Dearborn Heights
12th District
12th District Doug Geiss D-Taylor
Doug Geiss
D-Taylor
13th District
13th District Andrew Kandrevas D-Southgate
Andrew Kandrevas
D-Southgate
14th District
14th District Paul Clemente D-Lincoln Park
Paul Clemente
D-Lincoln Park
15th District
15th District George Darany D-Dearborn
George Darany
D-Dearborn
16th District
16th District Robert Kosowski D-Westland
Robert Kosowski
D-Westland
17th District
17th District Bill LaVoy D-Monroe
Bill LaVoy
D-Monroe
18th District
18th District Sarah Roberts D-St. Clair Shores
Sarah Roberts
D-St. Clair Shores
19th District
19th District John Walsh R-Livonia
John Walsh
R-Livonia
20th District
20th District Kurt Heise R-Plymouth
Kurt Heise
R-Plymouth
21st District
21st District Dian Slavens D-Canton Twp.
Dian Slavens
D-Canton Twp.
22nd District
22nd District Harold Haugh D-Roseville
Harold Haugh
D-Roseville
23rd District
23rd District Pat Somerville R-New Boston
Pat Somerville
R-New Boston
24th District
24th District Anthony Forlini R-Harrison Twp.
Anthony Forlini
R-Harrison Twp.
25th District
25th District Henry Yanez D-Sterling Heights
Henry Yanez
D-Sterling Heights
26th District
26th District Jim Townsend D-Royal Oak
Jim Townsend
D-Royal Oak
27th District
27th District Ellen Cogen Lipton D-Huntington Woods
Ellen Cogen Lipton
D-Huntington Woods
28th District
28th District Jon Switalski D-Warren
Jon Switalski
D-Warren
29th District
29th District Tim Greimel D-Auburn Hills
Tim Greimel
D-Auburn Hills
30th District
30th District Jeff Farrington R-Utica
Jeff Farrington
R-Utica
31st District
31st District Marilyn Lane D-Fraser
Marilyn Lane
D-Fraser
32nd District
32nd District Andrea LaFontaine R-Columbus
Andrea LaFontaine
R-Columbus
33rd District
33rd District Ken Goike R-Ray Twp.
Ken Goike
R-Ray Twp.
34th District
34th District Woodrow Stanley D-Flint
Woodrow Stanley
D-Flint
35th District
35th District Rudy Hobbs D-Lathrup Village
Rudy Hobbs
D-Lathrup Village
36th District
36th District Pete Lund R-Shelby Twp.
Pete Lund
R-Shelby Twp.
37th District
37th District Vicki Barnett D-Farmington Hills
Vicki Barnett
D-Farmington Hills
38th District
38th District Hugh Crawford R-Novi
Hugh Crawford
R-Novi
39th District
39th District Klint Kesto R-Commerce Twp.
Klint Kesto
R-Commerce Twp.
40th District
40th District Michael McCready R-Bloomfield Hills
Michael McCready
R-Bloomfield Hills
41st District
41st District Martin Howrylak R-Troy
Martin Howrylak
R-Troy
42nd District
42nd District Bill Rogers R-Brighton
Bill Rogers
R-Brighton
43rd District
43rd District Gail Haines R-Waterford Twp.
Gail Haines
R-Waterford Twp.
44th District
44th District Eileen Kowall R-White Lake Twp.
Eileen Kowall
R-White Lake Twp.
45th District
45th District Tom McMillin R-Rochester Hills
Tom McMillin
R-Rochester Hills
46th District
46th District Bradford Jacobsen R-Oxford
Bradford Jacobsen
R-Oxford
47th District
47th District Cindy Denby R-Fowlerville
Cindy Denby
R-Fowlerville
48th District
48th District Pam Faris D-Clio
Pam Faris
D-Clio
49th District
49th District Jim Ananich D-Flint
Jim Ananich
D-Flint
50th District
50th District Charles Smiley D-Burton
Charles Smiley
D-Burton
51st District
51st District Joseph Graves R-Linden
Joseph Graves
R-Linden
52nd District
52nd District Gretchen Driskell D-Saline
Gretchen Driskell
D-Saline
53rd District
53rd District Jeff Irwin D-Ann Arbor
Jeff Irwin
D-Ann Arbor
54th District
54th District David Rutledge D-Ypsilanti
David Rutledge
D-Ypsilanti
55th District
55th District Adam Zemke D-Ann Arbor
Adam Zemke
D-Ann Arbor
56th District
56th District Dale Zorn R-Ida
Dale Zorn
R-Ida
57th District
57th District Nancy Jenkins R-Clayton
Nancy Jenkins
R-Clayton
58th District
58th District Kenneth Kurtz R-Coldwater
Kenneth Kurtz
R-Coldwater
59th District
59th District Matt Lori R-Constantine
Matt Lori
R-Constantine
60th District
60th District Sean McCann D-Kalamazoo
Sean McCann
D-Kalamazoo
61st District
61st District Margaret O'Brien R-Portage
Margaret O'Brien
R-Portage
62nd District
62nd District Kate Segal D-Battle Creek
Kate Segal
D-Battle Creek
63rd District
63rd District Jase Bolger R-Marshall
Jase Bolger
R-Marshall
64th District
64th District Earl Poleski R-Jackson
Earl Poleski
R-Jackson
65th District
65th District Mike Shirkey R-Clarklake
Mike Shirkey
R-Clarklake
66th District
66th District Aric Nesbitt R-Lawton
Aric Nesbitt
R-Lawton
67th District
67th District Tom Cochran D-Mason
Tom Cochran
D-Mason
68th District
68th District Andy Schor D-Lansing
Andy Schor
D-Lansing
69th District
69th District Sam Singh D-East Lansing
Sam Singh
D-East Lansing
70th District
70th District Rick Outman R-Six Lakes
Rick Outman
R-Six Lakes
71st District
71st District Theresa Abed D-Grand Ledge
Theresa Abed
D-Grand Ledge
72nd District
72nd District Ken Yonker R-Gaines Twp.
Ken Yonker
R-Gaines Twp.
73rd District
73rd District Peter MacGregor R-Cannon Twp.
Peter MacGregor
R-Cannon Twp.
74th District
74th District Robert VerHeulen R-Walker
Robert VerHeulen
R-Walker
75th District
75th District Brandon Dillon D-Grand Rapids
Brandon Dillon
D-Grand Rapids
76th District
76th District Winnie Brinks D-Grand Rapids
Winnie Brinks
D-Grand Rapids
77th District
77th District Thomas Hooker R-Wyoming
Thomas Hooker
R-Wyoming
78th District
78th District Dave Pagel R-Berrien Springs
Dave Pagel
R-Berrien Springs
79th District
79th District Al Pscholka R-Stevensville
Al Pscholka
R-Stevensville
80th District
80th District Bob Genetski II R-Saugatuck
Bob Genetski
II R-Saugatuck
81st District
81st District Dan Lauwers R-Brockway
Dan Lauwers
R-Brockway
82nd District
82nd District Kevin Daley R-Lum
Kevin Daley
R-Lum
83rd District
83rd District Paul Muxlow R-Brown City
Paul Muxlow
R-Brown City
84th District
84th District Terry Brown D-Pigeon
Terry Brown
D-Pigeon
85th District
85th District Ben Glardon R-Owosso
Ben Glardon
R-Owosso
86th District
86th District Lisa Posthumus Lyons R-Alto
Lisa Posthumus
Lyons R-Alto
87th District
87th District Mike Callton R-Nashville
Mike Callton
R-Nashville
88th District
88th District Roger Victory R-Hudsonville
Roger Victory
R-Hudsonville
89th District
89th District Amanda Price R-Park Twp.
Amanda Price
R-Park Twp.
90th District
90th District Joseph Haveman R-Holland
Joseph Haveman
R-Holland
91st District
91st District Collene Lamonte D-Montague
Collene Lamonte
D-Montague
92nd District
92nd District Marcia Hovey-Wright D-Muskegon
Marcia Hovey-Wright
D-Muskegon
93rd District
93rd District Tom Leonard R-DeWitt Twp.
Tom Leonard
R-DeWitt Twp.
94th District
94th District Tim Kelly R-Saginaw Twp.
Tim Kelly
R-Saginaw Twp.
95th District
95th District Stacy Erwin Oakes D-Saginaw
Stacy Erwin
Oakes D-Saginaw
96th District
96th District Charles Brunner D-Bay City
Charles Brunner
D-Bay City
97th District
97th District Joel Johnson R-Clare
Joel Johnson
R-Clare
98th District
98th District Jim Stamas R-Midland
Jim Stamas
R-Midland
99th District
99th District Kevin Cotter R-Mount Pleasant
Kevin Cotter
R-Mount Pleasant
100th District
100th District Jon Bumstead R-Newaygo
Jon Bumstead
R-Newaygo
101st District
101st District Ray Franz R-Onekama
Ray Franz
R-Onekama
102nd District
102nd District Phil Potvin R-Cadillac
Phil Potvin
R-Cadillac
103rd District
103rd District Bruce Rendon R-Lake City
Bruce Rendon
R-Lake City
104th District
104th District Wayne Schmidt R-Traverse
Wayne Schmidt
R-Traverse
105th District
105th District Greg MacMaster R-Kewadin
Greg MacMaster
R-Kewadin
106th District
106th District Peter Pettalia R-Presque Isle
Peter Pettalia
R-Presque Isle
107th District
107th District Frank Foster R-Petoskey
Frank Foster
R-Petoskey
108th District
108th District Ed McBroom R-Vulcan
Ed McBroom
R-Vulcan
109th District
109th District John Kivela D-Marquette
John Kivela
D-Marquette
110th District
110th District Scott Dianda D-Calumet
Scott Dianda
D-Calumet